Ejot gar jūru, man atnāca impulss.

Es gribu kaut ko darīt ar matiem, jo neizbēgami ķīmijterapija priekšā. Es tāpat matus zaudēšu. Gribu, pirms tas notiek, pati ar to kaut ko izdarīt.

Satiku Aiju Ūdentiņu, kura man atklājās ne tikai kā izcils meistars, bet arī neticami iejūtīgs sarunbiedrs. Aija ļāva man iejusties dažādos tēlos, kuriem citos apstākļos diezin vai būtu uzdrīkstējusies, un izdzīvot visdažādākās emocijas, gan atgriežoties pagātnē, gan sperot soļus tur, kur nekad nebiju domājusi nonākt.

Šajās epizodēs, kas uzņemtas starp manu operāciju un ķīmijterapijas kursu, Aija griež manus matus, un mēs sarunājamies.

1. epizode

Laiks ir atvadīties 56 min.

Mūsu pirmā iepazīšanās, sarunas par un ap izskatu. Aija atklāj savus novērojumus par cilvēku vēlēšanos svarīgus dzīves pavērsienus pasvītrot ar pārmaiņām matos. Griezums – karē. Karē ir bijis mans pamatgriezums lielāko daļu bērnības. Šī izvēle – simboliska atgriešanās bērnībā, jaunā sākumpunktā. Ieraksts 27.04.2020.

2. epizode

Zināms nemiers 42 min.

Sarunas par un ap sievišķību. Daudz klusuma brīžu. Griezums – podiņš. Viens no maniem bērnības griezumiem, kuru nēsājot, nereti tiku noturēta par puiku. Sauciet to par traumu, kurai šajā reizē ieskatos acīs. Ieraksts 27.04.2020.

3. epizode

Slēpt neko nevajag 47 min.

Beidzot atklāju Aijai visu, kas ar mani noticis, izstāstu par diagnozi, operāciju un savām pārdomām pirms gaidāmās ķīmijterapijas. Par to, kā sastapšanos ar slimību uztver mani bērni. Griezums – zēngalviņa. Griezums, ar kuru jau kā padsmitgadniece jutos kā sīks puišelis. Ieraksts 28.04.2020.

4. epizode

Nē, nu arī nav slikti 15 min.

Gan raudu, gan smejos. Salūstu, taču ne zaudēto matu, bet neizbēgamās realitātes un savu baiļu priekšā. Griezums – 9 mm. Šāds griezums man būs pirmo reizi dzīvē. Mana gatavošanās ķīmijterapijas izraisītajai alopēcijai.
Ieraksts 28.04.2020.

Mana pirmā tikšanās ar Aiju pēc atveseļošanās.

5. epizode

Pēc gada 53 min.

Mūsu pirmā tikšanās tagad, kad man atkal ir mati. Šajā laikā piedzīvots tik daudz, un gribas daudz ko pateikt. Es satraucos. Griezums – pēc gada.
Ieraksts 07.04.2021.

Parunāsim?

Iespējams, tev tagad ir kas sakāms. Varbūt arī tu vai kāds no tuviniekiem šobrīd iet vai gājuši cauri līdzīgai pieredzei – ja vēlies, uzraksti man.

paula[at]pastroksni.lv